Technologie elektronicznego przetwarzania informacji
STUDIA PODYPLOMOWE TECHNOLOGIE ELEKTRONICZNEGO PRZETWARZANIA INFORMACJI
REKRUTACJA 2017/2018
Informator na studia podyplomowe
DOKUMENTY DOTYCZĄCE STUDIÓW
SPIS KURSÓW
Nazwy przedmiotów realizowanych na studiach:
W ramach studiów słuchacze wezmą udział w następujących kursach:
- Zaawansowane techniki przetwarzania dokumentów – pozwoli słuchaczom nabyć umiejętności obsługi edytora tekstowego na zaawansowanym poziomie, poznać specyfikę pracy z dokumentami PDF.
- Analiza i wizualizacja danych – na kursie omówione będzie wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy administracyjnej, w tym tabele przestawne, analiza symulacji danych, operacji na prostych bazach danych.
- Przekaz multimedialny w sieci internetowej – kurs, w ramach którego uczestnicy nauczą się tworzyć materiały prezentacyjne – multimedialne oraz podstaw tworzenia stron WWW.
- Obsługa urządzeń multimedialnych – słuchacze studiów nabędą umiejętności przygotowania wystąpienia od strony technicznej – zarówno wizualnej (podłączanie zestawów multimedialnych, w tym urządzeń mobilnych), jak i dźwiękowej (korzystanie z bezprzewodowych mikrofonów).
- Grafika użytkowa – uczestnicy kursu nauczą się projektowania graficznych materiałów promocyjnych.
- Publikacja i udostępnianie materiałów w sieci – słuchacze poznają różne możliwości zamieszczania materiałów w sieci internetowej za pośrednictwem stron WWW, FTP i za pomocą udostępnianej przestrzeni dyskowej (praca w chmurze).
- Zarządzanie informacją na stronie – w ramach kursu słuchacze zapoznają się ze specyfiką pracy z systemami CMS – aplikacjami służącymi do zarządzania informacjami zamieszczanymi na stronach WWW.
- Narzędzia do zarządzania projektami – – słuchacze poznają możliwości zespołowej pracy w środowisku cyfrowym.
Wszystkie zajęcia mają charakter praktyczny, będą odbywać się w laboratoriach wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie i nowoczesny sprzęt.
Technologie elektronicznego przetwarzania informacji
Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) stały się jedną z głównych sił napędowych wzrostu gospodarczego. Sprawne posługiwanie się nowymi technologiami warunkuje efektywne funkcjonowanie w cyfrowych społeczeństwach. Posiadanie kompetencji w tym zakresie, ich stała aktualizacja, jest niezbędnym i nieodłącznym elementem edukacji.
Słuchacze studiów podyplomowych nabędą wiedzę i umiejętności umożliwiające sprawne posługiwanie się narzędziami z obszaru nowych technologii, wspomagającymi pracę (w szczególności administracyjną) instytucji w okresie dynamicznego rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Specjalność ta wpisuje się w dzisiejsze zapotrzebowanie rynku ze względu na intensywny rozwój usług publicznych realizowanych drogą elektroniczną. Słuchacze studiów nabędą kompetencje niezbędne do aktywnego i efektywnego korzystania z e-usług.
Zajęcia są organizowane w trybie blended learning – ok. 25% kursów realizowane jest w formie zdalnego nauczania.
Uzyskane kwalifikacje:
Studia Technologie elektronicznego przetwarzania informacji są skierowane do osób pragnących doskonalić i uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności z obszaru IT. Uzyskane umiejętności korzystania z aplikacji biurowych na zaawansowanym poziomie, korzystania z systemów zarządzania treścią na stronach WWW oraz aplikacji do zarządzania projektami mogą być pomocne w znalezieniu zatrudnienia w segmencie MŚP, na stanowiskach administracyjnych. Studia umożliwią również podniesienia kwalifikacji pracowników już zatrudnionych w administracji państwowej, samorządowej i służbach publicznych lub pracowników firm prywatnych, wyposażając ich w niezbędne kompetencje informatyczne.
Pytania związane z rekrutacją proszę kierować do:
telefon: (+48 12) 662 78 45
pokój: 403N
Pozostałe pytania proszę kierować do:
e-mail: anna.stolinska@up.krakow.pl
telefon: (+48 12) 662 78 49
pokój: 406N